Rreth 20 mijë persona janë infektuar me COVID-19 në Kosovë deri më tash

Që nga 13 marsi kur janë shënuar rastet e para me koronavirus, në Kosovë kanë rezultuar…

Nuk respektuan masat anti-COVID-19, gjobiten 1225 persona nga Policia

Disa qytetarëve janë vendosur gjoba për mos përfillje të Ligjit Anti-COVID-19. Sipas raportit të Policisë së…

Që nga 13 marsi, ​rreth 20 mijë të prekur dhe 681 vdekje nga COVID-19 në Kosovë

Që nga 13 marsi i këtij viti kur edhe u shënuan rastet e para me Covid-19…

Likaj kërkon të respektohen masat: Asnjë skenar nuk e zëvendëson pjesmarrjen në shkollë

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, u ka bërë thirrje nxënësve, prindërve, mësimdhënësve dhe stafit…

Përkeqësohet bilanci, shkon në 3641 numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Rritja e madhe e rasteve të reja ditore me koronavirus në Kosovë, ka ndikuar edhe në…

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë

Sonte rreth orës 22:30 janë dëgjuar disa të shtëna nga arma e zjarrit në rrugën “Edit…

SHBA thyen rekordin e çdo shteti, rreth 100 mijë të infektuar me koronavirus për 24 orë

SHBA-ja ka raportuar 99, 321 të reja me COVID-19 gjatë 24 orët e fundit – numri…

Edhe një dështim tjetër i Barcelonës

Barcelona ka dështuar që të fitojë sonte në Alaves edhe pse kishte një lojtar më shumë…