Sunny Hill Festival

Abdixhiku për Qeverinë Kurti: Ka ministra me aktakuza

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku thotë se ka në mesin e ministrave të qeverisë, që kanë…

149 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 149…

BE do t’i pranojë certifikatat e vaksinimit dhe testet të lëshuara nga Kosova

Nga sot, Bashkimi Evropian do të fillojë të pranojë certifikatat e vaksinimit, testit dhe shërimit të…

E ka ndjekur me GPS? Bruno i Për’puthen flet për herë të parë për ndarjen nga Ana

Vetëm dy muaj pasi u larguan si çift nga programi i dashurisë “Për’puthen”, Bruno Shemsho dhe…

U skadojnë kontratat, emrat kryesorë të futbollit që pas ditës së sotme janë të lirë

30 qershori është data e skadencës së kontratave të një numri të konsiderueshëm të gjigantëve të…

Pse duhet të hani më shumë hudhra verës

Hudhra është një nga produktet që mund ta gjejmë në tregjet e fruta perimeve gjatë gjithë…

Kurti: Çmimet janë rritur jo vetëm në Kosovë, Qeveria po përpiqet të marrë masat

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë që është evidente që çmimet janë rritur, por që…

Ministria e Shëndetësisë ka një njoftim të rëndësishëm për gratë shtatzëna

Ministria e Shëndetësisë njofton se vaksinat që i përdor Kosova kundër COVID-19 janë të sigurta dhe…

Nafta dhe gazi mbesin të njëjta, benzina shtrenjtohet për 1 cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për…

Horoskopi 30 qershor 2022

Dashi Ju përpiqeni të mbroni të drejtat dhe pozicionet tuaja. Merrni një qasje të butë ndaj njerëzve…