Ahmeti thotë se nga e mërkura do të mbyllen Qendrat për të Moshuarit

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një njoftimi të publikuar në rrjetin social Facebook, ka thënë…

Hoti: Më përpara prishet Qeveria, se miqësia me SHBA-në

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Avdullha Hoti, ka thënë se më parë prishet Qeveria…

Kurti thotë se edhe po të tërhiqeshin trupat amerikane, kjo nuk bëhet për shkak të tarifës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk beson se trupat e KFOR-it amerikan do të largohen nga…

A ka Kosova rezerva të mjaftueshme shtetërore, në rast të shfaqjes së koronavirusit?

Qeveria e Kosovës duhet të mobilizohet në mënyrë që të rrisë sasinë e rezervave shtetërore, të…

Dy pacientët e dyshuar me koronavirus në Kosovë rezultojnë të painfektuar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) gjatë ditës ka marrë informatë nga Klinika Infektive…

Presidenti Thaçi thirrje urgjente Qeverisë, për kërkesat e SHBA-së: Konfrontimi me ta është i dëmshëm

Reagimeve të senatorit amerikan, David Perdue, të dërguarit të Posaçëm amerikan për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell,…

E konfirmuar: Maqedoni e Veriut-Kosovë do të luhet pa tifozë shkaku i koronaviursit

Është konfirmuar zyrtarisht se ndeshja në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të zhvillohet…

Haradinaj takohet me Veselin e Limajn, fton edhe Kurtin e Mustafën

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot kryetarin e PDK-së Kadri Veselin dhe atë të…

Shpend Ahmeti: Tash Kurti të na tregojë a do të durojë presionin për tërheqjen e trupave, apo do ta heqë taksën

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, që të mos…

PDK mbledh kryesinë, nis përgatitjet për seancë të jashtëzakonshme

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), pritet të mbajë sot në ora 16:00 mbledhje urgjente të Kryesisë…