Presidenti Thaçi sot takon liderët e partive politike, në agjendën e kryeministrit Kurti nuk figuron ky takim

Presidenti , Hashim Thaçi sot takon krerët e partive politike në vend, me qëllim të informimit,…

Liberalizimi i vizave gjatë presidencës kroate joreal, por jo i pamundur

Në Bashkimin Evropian ende nuk ekziston një mbështetje e mjaftueshme për liberalizimin e vizave për qytetarët…

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Shqipëri

Me anë të një njoftimi Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka konfirmuar dy rastet e para…

Besarta Jashari me postimi plot emocione, krenari dhe dhembje, ajo është e mbijetuara e vetme nga sulmi i serbëve ndaj Kullave të Jasharajve

E mbijetuara e vetme e sulmit të forcave serbe ndaj Kullës së Jasharajve më 5, 6…

A është plan i Albin Kurtit dhe Isa Mustafës që Serbisë t’i mundësohet dalja në det përmes Kosovës?

Deklarata e ministrit të Integrimeve Evropiane, Blerim Rekës, se Kosova mund të bëj një kompromis me…

Policia i konfiskon një mishtoreje në Pejë, mbi 500 kg qofte e qebapa

Policia e Kosovës ka njofutar se të shtunën nga ora 09:43 në bazë të urdhëresës së…

Paratë mund ta përhapin koronavirusin, paralajmëron OBSH-ja

Paratë mund të përhapin coronavirusin, sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH). OBSH i tha Business Insider…

Rrëfen mësuesja që kishte përdorur vulën e Republikës së Kosovës në librezat e nxënësve, gjatë viteve të

Mësuesja Hajrije Rrecaj ditarin në dorë e mori 4 dekada më parë. Nga nxënësit e saj…

Grenell: Nuk mund të ndihmojmë pa u hequr taksa, që po e dëmton Kosovën

Një intervistë e analistit amerikan, Edward Joseph, në të cilën flitej për synimet e treshes Thaçi-Vuçiq-Grenell,…

Shifra e të prekurve nga koronavirusi shkon në 100 mijë

Njëzet e një persona në një anije në San Francisko, kanë rezultuar të kenë koronavirusin, thanë…