Besarta Jashari me postimi plot emocione, krenari dhe dhembje, ajo është e mbijetuara e vetme nga sulmi i serbëve ndaj Kullave të Jasharajve

E mbijetuara e vetme e sulmit të forcave serbe ndaj Kullës së Jasharajve më 5, 6…

A është plan i Albin Kurtit dhe Isa Mustafës që Serbisë t’i mundësohet dalja në det përmes Kosovës?

Deklarata e ministrit të Integrimeve Evropiane, Blerim Rekës, se Kosova mund të bëj një kompromis me…

Policia i konfiskon një mishtoreje në Pejë, mbi 500 kg qofte e qebapa

Policia e Kosovës ka njofutar se të shtunën nga ora 09:43 në bazë të urdhëresës së…

Paratë mund ta përhapin koronavirusin, paralajmëron OBSH-ja

Paratë mund të përhapin coronavirusin, sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH). OBSH i tha Business Insider…

Rrëfen mësuesja që kishte përdorur vulën e Republikës së Kosovës në librezat e nxënësve, gjatë viteve të

Mësuesja Hajrije Rrecaj ditarin në dorë e mori 4 dekada më parë. Nga nxënësit e saj…

Grenell: Nuk mund të ndihmojmë pa u hequr taksa, që po e dëmton Kosovën

Një intervistë e analistit amerikan, Edward Joseph, në të cilën flitej për synimet e treshes Thaçi-Vuçiq-Grenell,…

Shifra e të prekurve nga koronavirusi shkon në 100 mijë

Njëzet e një persona në një anije në San Francisko, kanë rezultuar të kenë koronavirusin, thanë…

Programi i qeverisë pa strategji afatgjate

Qeveria e Kosovës ka prezantuar programin e saj qeverisës 2020-2023, i cili në fokus, prezantohet se…

Vlora Çitaku përfshihet në debatin Grenell-Joseph për ndarjen e Kosovës

 Pas presidentit Hashim Thaçi dhe të dërguarit të SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell, ndaj analistit Edward…

Presidenti Thaçi: Deklarimet e rreme nuk i ndihmojnë procesin e dialogut

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar ndaj deklarimeve të Edward Joseph, pedagog në Universitetin e…