Kurti tha se dëshiron ta mund dhe jo ta zhduk opozitën, vijnë reagimet e para nga PDK dhe AAK

Dy partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë…

Iniciohet seancë e jashtëzakonshme për koeficientin e pagave

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, tha se kjo…

Tahiri kritikon Qeverinë: Një fillim kaotik i vitit të ri shkollor

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri, ka kritikuar Qeverinë për çështjen e mos sigurimit…

Haradinaj: Kurti nuk i beson sistemit të shtetit, po krijon sistem paralel

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Albin Kurti është i…

Haradinaj fajëson Qeverinë Kurti për vrasjet e fundit në vend

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, e ka fajësuar Qeverinë e Kosovës…

AAK e dorëzon në Kushtetuese Ligjin për Pagën Minimale

Shefi i grupit parlamentar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, e ka dorëzuar në…

Haradinaj: Të formohet një Qeveri e Unitetit në të cilën përfshihen të gjitha partitë

Kryetari Aleances për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së kryesisë së partisë ka…

Haradinaj: Vizitova Pejën, ftoj Qeverinë të ndajë një fond emergjent për t’u dalë në ndihmë familjeve

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka vizituar qytetin e Prishtinë pas vërshimeve të së shtunës. “Ndamë…

Krasniqi refuzon ftesën e Presidentes Osmani për takim: I indinjuar me heshtjen dhe neglizhimin e saj

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka…

Haradinaj pyet PDK-në e LDK-në pse s’po e votojnë shkarkimin e Qeverisë Kurti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në deklarimin jashtë rendit të ditës…