Kryeministri i Malit të Zi e pret në takim Kryetarin e AKB-së, Agim Shahini

Një delegacion i Kosovës i kryesuar nga Agim Shahini,Kryetari i AKB sot u pritën nga Dritan…

Ministria e Mbrojtjes dhe AKB-ja me Memorandum Bashkëpunimi

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini kanë nënshkruar…

AKB: Në pandemi u shuan 20 mijë biznese, e rreth 50 mijë persona mbeten pa punë

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) ka publikuar një studimin hulumtues të trendit të ndërmarrësisë në periudhën…

Kreu i AKB-së, Agim Shahini takohet me ministrin Armend Mehaj

Një delegacion i AKB-së i kryesuar nga kryetari, Agim Shahini sot ka vizituar Ministrinë e Mbrojtjes…

Shahini: Shumë afaristëve kosovarë u kanë dështuar bizneset nga refuzimi i vizave

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini, deklaroi se shumë afaristëve kosovarë u ka dështuar…

Haradinaj: Bizneset vendore po përballen me krizë për mbijetesë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj së bashku me kolegë ka vizituar…

AKB-ja hap javën e prodhimeve vendore

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) ka hapur “Javët e Biznesit Kosovar 2022” me moton “Unë konsumoj…

Kosova dhe Shqipëria edhe me një marrëveshje ekonomike dhe Turistike

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB), me Organizatën Turistike të Restoranteve Bujtinave Shqiptare, nënshkruan memorandumin e mirëkuptimit,…

AKB-ja shënon 20-vjetorin e themelimit

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) ka shënuar 20-vjetorin e themelimit dhe të veprimtarisë. Me këtë rast…

Përfundoj Forumi Ekonomik Ulqini 2023

Përfundoj punimet Forumi Ekonomik Ulqini 2023 i vlerësuar nga pjesëmarrësit dhe organizatorët si një nga forumet…