Skena politike në Kosovë – fyerje dhe kërcënime

Zyrtarët e lartë shtetërorë në Kosovë, kohët e fundit janë duke përdorur fjalor fyes dhe gjuhë…

Dje u shërua nga koronavirusi, sot solli në jetë një fëmijë

Një paciente shtatzënë e cila ishte e infektuar me koronavirus, ka lindur sot. Këtë e ka…

Limaj: Djali im s’do të jetë ministër, as ata që janë deputetë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj nuk ka treguar se kujt do t’i besohen dy ministritë…

Shkon në 271 numri i të shëruarëve nga koronavirusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHP), ka njoftuar se është rritur numri i të…

7 raste të reja me koronavirus, shkon në 806 numri i të prekurve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHP), ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste…

Përkundër insistimeve të qeverisë në dorëheqje që ta anulojnë konkursin, 211 punëtorë fillojnë punën në “Trepçë”

Ardian Syla, i cili ka mbajtur pozitën e kryesuesi të  Bordit Mbikëqyrës të “Trepçës”, e që…

Hoti për Votimin e Qeverisë së re: Asnjë shkronjë e Kushtetutës nuk do të cenohet

Mandatari i LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se legjitimiteti i institucioneve ekzekutive të Kosovës, do të…

Pallaska: Askush s’mund t’ia ndalojë Pacollit shkuarjen në seancë të Kuvendit

Analisti politik dhe njohësi i çështjeve juridike, Dastid Pallaska, ka folur rreth rastit të Behgjet Pacollit,…

Limaj thotë se kultura politike e Hotit e bindi për të hyrë në koalicion

Kryetari i partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se është kultura politike e kandidatit për…

Pacolli nuk karantinohet, shkon në rezidencen e tij në Hajvali

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, pas arritjes në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ka folur…