Sunny Hill Festival

Infektologu Tolaj: 20% e popullatës së Kosovës, e infektuar nga koronavirusi

Infektologu Ilir Tolaj ka thënë se mesazhet e institucioneve apo Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të…

Shifra rekorde të rasteve me koronavirus nëpër botë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka regjistruar rritje rekorde të rasteve ditore me koronavirus të premten,…

Era e fortë shkakton dëme të mëdha në Ferizaj

Në orët e mbrëmjes të reshurat e shiut dhe era e fortë ka shkaktuar dëme të…

Shoqata e Gastronomëve do të përgatisë shujta për mjekët e QKUK-së

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, ka bërë të ditur se janë të…

Vdes nga coronavirusi ish-zyrtari i Gjykatës Kushtetuese

Ka humbur betejën me coronavirusin, Shefqet Berisha, ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatën Kushtetuese.…

Real Madridi dhe Juventusi ende besojnë në transferimin e Paul Pogbas

E ardhmja e yllit francez, Paul Pogba në Manchester United këtë verë mbetet në dyshim dhe…

Shkon në 228 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

Kosova ka shënuar sërish shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të…

Rreth 150 raste aktive me koronavirus në Gjilan

Komiteti i Komunës së Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, është njoftuar të…

Eurozona përjeton tkurrje rekorde të ekonomisë

Eurozona ka përjetuar rënie ekonomike prej 12.1 për qind në periudhën prill-qershor për dallim nga çereku…

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kamenicë

Pas 15 vdekjeve që u raportuan sot nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike edhe një vdekje…