“Lionel Messi është 99.9 për qind e ekipit të Argjentinës”

Lionel Messi ishte në shënjestër në paraqitjen e tij të 1000-të në karrierë për ta dërguar…

Holanda, çerekfinalistja e parë “Katar 2022”

Falë një paraqitjeje brilante të Denzel Dumfriesit, Holanda ka siguruar çerekfinalen e Kupës së Botës që…

Ndërron jetë pas atakut kardiak futbollisti i ri Erion Kajtazi

Federata e Futbollit e Kosovës me pikëllim të madh e njofton opinionin se sot pas një…

FIFA mund ta hetojë, ja çfarë rrezikon Granit Xhaka në ndeshjen me Portugalinë

Një lajm i keq mund të peshojë shumë në botërorin e Zvicrës pasi Granit Xhaka mund…

Zvicra me Xhakën dhe Shaqiri gjunjëzojnë sërish serbët

Zvicra ka mposhtur sërish serbinë me rezultat 3-2 për të treguar forcën dhe për të kaluar…

Xherdan Shaqiri në histori, vetëm dy lojtarë para tij kanë shënuar në tri kampionate

Me golin e shënuar ndaj Serbisë të premten mbrëma, Xherdan Shaqiri është bërë lojtari i tretë…

Zvicra po barazon pas pjesës së parë, gol spektakolar nga Shaqiri

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjeve të fundit në Grupin G të Botërorit ‘Katar 2022’.…

Portugalia kërkon ta shmangë Brazilin duke e fituar grupin

Faza e grupeve vështirë se mund të kishte shkuar më mirë për Portugalinë në Kupën e…

Gjermania është jashtë Botërorit përkundër fitores ndaj Kosta Rikës

Katër herë kampioni i botës në futboll, Gjermania, është eliminuar që në fazën grupore të ‘Katar…

Taulant Xhaka i jep këshillë Granitit para ndeshjes me Serbinë: Mbaje gjakftohtësinë

Të premten do të jetë ndeshje vendimtare për Zvicrën në Botërorin në Katar dhe pikërisht kundër…