Atletët nga Ukraina fitues të Gjysmëmratonës “Gjilani 2023”

Dy çmimet e para në vrapimin e gjatë 21 kilometra, nga Zhegra deri në Gjilan e…

Rrahje në aeroport: Lëndohen dy persona, shtatë të tjerë shoqërohen në polici

Policia e Kosovës ka shoqëruar shtatë persona për në stacion, pasi të njëjtit u përfshinë në…

Publikohet foto, Kiara është takuar jashtë me nënën e Luizit

Pas takimit mbrëmjen e djeshme të Luizit me nënën e tij, pati shumë aludime rreth asaj…

Horoskopi 30 prill 2023

Dashi Dukej se disa marrëveshje apo raporte ishin të shëndosha, por kanë filluar krisjet e para…

Takimi i 2 majit në Bruksel, opozita e frikësuar se çka mund të pranojë Kurti

Dy partitë opozitare Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po konsiderojnë…

Moti sot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot, në vendin tonë do të mbajë…

Opozita kërkon zgjedhje të reja, thotë se Qeveria është e paaftë për ta udhëhequr vendin

Dy vjet pas marrjes së mandatit të Qeverisë së drejtuar nga kryeministri Kurti,  partitë opozitare po…

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse konsumoni çdo ditë lëng frutash

Shumë njerëz konsumojnë rregullisht lëngje frutash, si pjesë e një regjimi ushqimor të shëndetshëm. Por edhe…

Enca po rikthehet në muzikë? 

U bë një kohë që këngëtarja e njohur, Enca është ‘zhdukur’, me projekte muzikore, por jo…

Normat e interesit në kredi pritet të rriten sërish

Norma mesatare e interesit në kredi në bankat komerciale të Kosovës është 6.5 për qind, por…