Beatrix përlotet kur dëgjon këngën e vëllait të saj

Alban Ramosaj është një këngëtar i njohur i skenës shqiptare. Raporti i dy këngëtarëve motër dhe…

Kursimet, plan i vështirë për kosovarët

31 tetori është Dita Botërore e Kursimeve. Sivjet, kjo ditë qëllon në një periudhë të rëndë…

I vdes babai Lulzim Bashës

Ka humbur jetën, babai i Kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Xhelal Basha ka mbyllur sytë…

Golden Eagle Ylli fiton kundër Pejës

Golden Eagle Ylli ka fituar në Ligën Unike në basketboll kundër Pejës me rezultat 93-92. Për…

Hashim Thaçi e telefonoi nga Haga Ramiz Lladrovcin, çfarë biseduan ata mes vete?

Kandidati i PDK-së, Ramiz Lladrovci nuk arriti të bëhet kryetar i Drenasit në raundin e parë,…

Një i vdekur dhe 13 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë ka vdekur një person nga COVID-19 si dhe janë…

Efektet e hidratimit të mjaftueshëm të trupit me ujë

Hidratimi është një nga elementët thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet…

447 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Janë 160,749 persona janë prekur me COVID-19, që nga 13 mars 2020, dita kur u shfaqen…

Mot me diell, temperaturat deri në 16 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas…

Në 5 ditët e fundit, vetëm 2 persona kanë vdekur nga COVID-19

Javët e fundit gjendja me COVID-19 në Kosovës është përmirësuar dukshëm. Në 5 ditët e fundit…