Këto janë përfitimet shëndetësore nga konsumimi i shegës

Shega është shumë e dobishme për shëndetin dhe imunitetin e njeriut. Dr Dixa Bhavsar, rekomandon frutat…

Moti për dy ditët e ardhshme

Të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, nëpër vise të larta…

Vashat U-17 të Kosovës shkruajnë historinë në kualifikimet për Euro 2022

Kombëtarja e Kosovës U17 në konkurrencën e femrave e ka shkruar një faqe të re në…

Lajm i mirë për Shqipërinë, Hungaria pa dy titullarë dhe pa tifozë

Ëndrra e Shqipërisë për një kualifikim në Kupën e Botës Katar 2022 kalon nga Budapesti, pasi…

Arrat nuk ju shtojnë në peshë

Studiuesit në Universitetin e Torontos kanë gjetur se arrat nuk kontribuojnë në shtimin e peshës. Rishikimi…

PDK: Marrëveshja e arritur në Bruksel përbën regres për Kosovën dhe e forcon më shumë pozicionin e Serbisë

Partia Demokratike e Kosovës thotë se e ka mbështetur vendimin e Qeverisë për vendosjen e reciprocitetit…

Kosova nuk e çon përpara projektin për gazin

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka bërë të ditur se Kosova nuk do të vazhdojë përpara…

Pasoja e panjohur e COVID-19, studimi i ri tregon çfarë i ndodh trupit

Nuk dihej deri tani, por shkencëtarët kanë zbuluar së fundi se COVID-19 mund të ndikojë negativisht…

Vuçiq: Jam i kënaqur me marrëveshjen për zgjidhjen e krizës në veri

Pala serbe e pranoi propozimin për kompromis me Kosovën, me qëllim shtensionimin e situatës në veri…

Albina Kelmendi lanson këngën e re “Zot mos e bo”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Albina Kelmendi, ka prezantuar projektin e ri muzikor. “Zot mos e bo”…