Sunny Hill Festival

Radhë të gjata në Morinë për t’u kthyer në Kosovë

Në një kohë kur Kosova dhe Shqipëria po regjistrojnë një ndër momentet më të vështira në…

Kurti: Jam i pakënaqur me manipulimet e votave të pakicave, origjina e saj është në Beograd

Lista e Adriana Hoxhiq ka dalë e para nga partitë boshnjake në zgjedhjet e mbajtura me…

Evitoni shpenzimin e tepruar të parave

Si të shmangni shpenzimin e tepruar të parave Nëse nuk jeni në gjendje të mbani një…

Morena Taraku vjen me një imazh interesant, mbështillet me një gjarpër me gurë shkëlqyes

Gjithmonë prej këngëtares dhe njëherësh modeles, Morena Taraku, vijnë shumë të papritura. Bukuroshja di përherë që…

Dyshohet për sulm kibernetik në Ministrinë e Financave, Policia jep detaje

Ministria e Financave dyshohet se ka pasur një sulm kibernetik, konkretisht në Departamentin e Tatimeve. Këtë…

21 të vdekur dhe 952 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë kryer 3805 testime, nga të cilat kanë rezultuar…

Këto shtete evropiane shtrëngojnë përsëri masat kundër koronavirusit

Një sërë shtetesh evropiane, përfshirë Italinë, Spanjën dhe Francën kanë shtrënguar masat kundër koronavirusit mes shpërthimeve…

Katër të vdekur me koronavirus

Katër persona kanë humbur betejën me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë, ka bërë…

453 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë katër persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19. Tre…

Kurti e Osmani bëjnë homazhe në Likoshan e Qirez: Duhet të sjellim drejtësi për viktimat

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani,…