Mbi 2,38 miliardë vaksina kundër COVID-19 janë administruar në të gjithë botën

Në botë deri më tani janë administruar mbi 2,388 miliardë doza të vaksinave kundër COVID-19. Kina…

Mallkimi i maskotës së Dogecoin, qentë e racës Shiba Inu për shkak të kriptovalutës çdo herë e më të kërkuar

Rritja e fundit e Dogecoin dhe kushëririt të tij, Shiba Inu coin, që gjithashtu përdorur racën…

Problemet me gjëndrën tiroide mund ta prekin edhe zemrën – ja çka duhet të dini

Shpeshherë ndodh që problemet me tiroiden të nxisin shqetësime të tjera me zemrën. Mjekët nënvizojnë rëndësinë…

Horoskopi 15 qershor 2021

DashiNevoja juaj për pavarësi do të sjellë shumë konflikte dhe ndoshta shkëputje nga  partnerin tuaj! Mos…

Afër 100 mijë persona të vaksinuar në Kosovë kundër COVID-19, sot fillon vaksinimi masiv

Numri i personave që janë vaksinuar me vaksina antiCOVID në Kosovë në qendrat anembanë Kosovës ka…

Vitia: Kemi siguruar vaksinat dhe jemi përgatitur për të filluar procesin e imunizimit

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka njoftuar se institucionet janë në momentet përfundimtare të parapërgatitjeve për…

Dy raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Situata e COVID-19 në Shqipëri sa vjen e përmirësohet. Në 24 orët e fundit, Ministria e…

Takimi i nesërm Kurti-Vuçiq, në Bruksel do të jetë edhe Presidenti Bideni

Gjithçka është përgatitur. BE-ja nesër herët do ta organizojë dhe ndërmjetësojë takimin e parë Kurti-Vuçiq. Në…

LDK: Shkarkimi i Valdete Dakës është i papranueshëm – rrezikon edhe pavarësinë e mbarëvajtjen e Zgjedhjeve Lokale

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka reaguar për shkarkimin e Valdete Dakës nga pozita e Kryetares…

Deliu: Vjosa Osmani me urdhër të Albin Kurtit po rrezikon zgjedhjet në Kosovë përmes kapjes së KQZ-së

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, tha sot se shkarkimi i kryetares së Komisionit…