Sunny Hill Festival

Si të përdoret vaji i ullirit për t’u nxirë gjatë verës pa u djegur

Dëshira për të pasur një trup të nxirë sa më shpejt që të jetë e mundur,…

Spanja eliminon Gjeorgjinë dhe kalon në çerekfinale

Spanja është çerekfinalistja tjetër në Euro 2024. “Stuhia e Kuqe” triumfoi bindshëm 4:1 ndaj Gjeorgjisë në…

Serbia, nuk po e zbaton Marrëveshjen e Konçulit

Shkruan: Refik Hasani Më datën 20 maj 2001, pas një procesi jo të shkurtër të kohëzgjatjes…

Për një vit Kosovën e vizituan mbi 300 persona

Kosova është bërë shtet që 16 vjet. Edhe pse një shtet i ri, asaj nuk po…

Sveçla paralajmëron burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, e ka paralajmëruar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se nëse hyn…

Daku pas koreve ofenduese në Euro 2024: Jam i turpëruar – ishte një akt i tmerrshëm, nuk më bën të lumtur

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Mirlind Daku, ka thënë se ndihet “i turpëruar” për veprimin që…

EURO 2024: A do të shkojnë tutje Spanja dhe Anglia?

Dy lojë tejet interesante do të zhvillohen sot në fazën e 1/16-tës së Kampionatit Evropian. E…

Fluks i lartë udhëtarësh nga Kosova drejt detit

Fluks i lartë pushuesish nga Kosova, të cilët këtë fundjavë kanë zgjedhur bregdetin. ABC News raporton…

Horoskopi ditor 30 qershor 2024

Dashi-Dita sot ju gjen pak të lodhur dhe të mërzitur. Do të jetë për shkak se…

“Loja ka ndërruar”, “Mirë që Radojiçiq s’është më aktiv në Veri”- Çka thanë Lajçak dhe O’Brien dje në Forumin e Dubrovnikut

Në Forumin e Dubrovnikut dje kanë marrë pjesë ndihmës sekretari amerikan, James O’Brien, dhe emisari i…