Mbi 1820 raste aktive me COVID në Shqipëri

Aktualisht në Shqipëri janë 1825 raste aktive me COVID-19. Një 72-vjeçar ka humbur jetën  dje nga…

Sot moti i nxehtë

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, e gjithë…

270 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se…

Kurti: S’do lejojmë ‘Serbi të dytë’ në Kosovë, si në Bosnje – Asociacioni është i papranueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u zotua se s’do lejojë një ‘Serbi të dytë’ në Kosovë…

“Trupi trup, teshat tesha”, a po e “thumbon” dikë Nora Istrefi?

Përveç muzikës, këngëtarja, Nora Istrefi, komentohet ehe për dukjen mahnitëse dhe linjat e saj drejt perfektes.…

Kurti – Lajçak: Qeveria është e angazhuar për dialog parimor, si dhe zbatimin e udhërrëfyesit të energjisë

Kryeministri Albin Kurti priti në takim emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak. Siç…

35 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 35 raste të reja me COVID-19 janë shënuar brenda 24…

Edhe një rritje çmimesh, taksitë ilegale Prishtinë-Fushë Kosovë e shtrenjtojnë biletën

Taksitë ilegale të cilët qarkullojnë nga Prishtina në Fushë Kosovës dhe anasjelltas, pas ngritjes së çmimit…

Gjendet pa shenja jete një person në shtëpinë e tij në Prishtinë

Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij, njofton Policia. Në vendin e…

Presidentja Osmani nga Singapori: Një fillim i shkëlqyeshëm i vizitës, konfirmohet gatishmëria për bashkëpunim

Presidentja Vjosa Osmani ka dhënë detaje për vizitën e saj në Singapor. Presidentja atje u prit…