Mbi 2,38 miliardë vaksina kundër COVID-19 janë administruar në të gjithë botën

Në botë deri më tani janë administruar mbi 2,388 miliardë doza të vaksinave kundër COVID-19. Kina…

Afër 100 mijë persona të vaksinuar në Kosovë kundër COVID-19, sot fillon vaksinimi masiv

Numri i personave që janë vaksinuar me vaksina antiCOVID në Kosovë në qendrat anembanë Kosovës ka…

Dy raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Situata e COVID-19 në Shqipëri sa vjen e përmirësohet. Në 24 orët e fundit, Ministria e…

Takimi i nesërm Kurti-Vuçiq, në Bruksel do të jetë edhe Presidenti Bideni

Gjithçka është përgatitur. BE-ja nesër herët do ta organizojë dhe ndërmjetësojë takimin e parë Kurti-Vuçiq. Në…

LDK: Shkarkimi i Valdete Dakës është i papranueshëm – rrezikon edhe pavarësinë e mbarëvajtjen e Zgjedhjeve Lokale

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka reaguar për shkarkimin e Valdete Dakës nga pozita e Kryetares…

Deliu: Vjosa Osmani me urdhër të Albin Kurtit po rrezikon zgjedhjet në Kosovë përmes kapjes së KQZ-së

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, tha sot se shkarkimi i kryetares së Komisionit…

Kreshnik Radoniqi emërohet kryesues i ri i KQZ-së

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani, në përputhje me kompetencat e saj ligjore, ka emëruar…

Fundi i pandemisë mund të sjellë fluks të emigrimit

Remzi Beqiri është duke pritur fundin e pandemisë apo edhe mundësinë e liberalizimit të vizave, që…

Kurti udhëton drejt Brukselit për takimin me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, ka udhëtuar për në Bruksel…

Haki Rugova shpallet fajtor, dënohet me 1 vit burgim efektiv

Gjykata Themelore në Pejë –  Departamenti për Krime të Rënda ka shpallë  aktgjykim dënues ndaj të…