Florian Marku pëson humbjen e parë në boksin profesionist

Boksieri shqiptar, Florian Marku është mposhtur ndaj Chris Kongos në O2 Arena në Londër. Një numër…

Kurti: Marrëdhëniet ekonomike mes Kosovës dhe Shqipërisë janë forcuar më shumë se kurrë

Marrëdhëniet ekonomike mes Kosovës dhe Shqipërisë janë forcuar më shumë se ndonjëherë më parë. Kështu ka…

Efektet pozitive dhe negative të mjaltit në organizëm

Me siguri e dini që mjalti ua qetëson dhimbjen e fytit, por ende nuk i dini…

Horoskopi 31 mars 2024

Dashi– Nëse jeni në çift mos merrni vendime impulsive gjatë kësaj dite. Në planin financiar duhet…

Moti sot deri në 27 gradë

Moti sot në Kosovë parashihet të jetë kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Sipas MeteoKosova.…

Tahiri: Të shkojmë në zgjedhje sa më shpejt – kjo qeveri duhet të shkarkohet

Kryetari i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka folur për propozimin e PDK-së që zgjedhjet…

Si të shërojmë alergjitë me ushqime

Patologjitë alergjike janë tragjedia e vërtetë e shekullit. Kush vuan nga alergjitë e di mirë se…

Horoskopi 30 mars 2024

Dashi-Prania e Venusit në shenjë e bën këtë periudhë një kohë të favorshme për dashurinë dhe…

Mbi 2000 gjoba u shqiptuan për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka informuar se gjatë 24 orëve janë shqiptuar gjithsej 2131 gjoba trafiku. Ndërkaq…

Moti sot me temperatura deri në 26 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot shumë i ngrohtë ku temperaturat maksimale priten të lëvizin…