PSD me aksion, e quajnë Kurtin ‘veteran i rrejshëm’

Partia Social Demokrate (PSD), ka zhvilluar një aktivitet, ku kanë shfaqur një pankartë të identifikimit të…

Specialja konfirmon se vizita e Albulena Haxhiut në Hagë nuk është zyrtare

Vizita në Dhomat e Specializuara në Hagë e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, tek ish-krerët e…

Beteja e ashpër për Izyumin, qyteti ukrainas që ka një porosi për ushtrinë ruse

Pavarësisht se mbi një muaj po zhvillohen luftime të ashpra, forcat ruse nuk kanë arritur ta…

Dy të vdekur dhe 32 raste të reja me COVID-19

Dy persona kanë vdekur nga COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar…

BIK: Agjërimi i Ramazanit fillon të shtunën

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar qytetarët se agjërimi i Ramazanit fillon të shtunën më 2…

Vdesin dy persona nga aksidenti tragjik në Malishevë

Drejtor i Policisë për Rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta ka konfirmuar për Insajderin se dy pesona…

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngjitet në pozitë rekord, Shqipëria e 66-ta – Brazili ‘rrëzon’ Belgjikën nga froni

Është publikuar lista më e re dhe më e përditësuar e FIFA-s me renditjen e ekipeve…

Ushqimet me vitaminë B5, kundër alergjive

Vitamina B5 e njohur ndryshe si acidi pantotenik është shumë e rëndësishme për organizmin. Ajo vjen…

SHBA i dhuron Kosovës edhe 32 milionë dollarë shtesë, thotë presidentja Osmani

32 milionë dollarë shtesë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë dhuruar sot për qytetarët e…

Aksident i rëndë trafiku në Malishevë – lëndohen dy persona

Dy persona kanë pësuar lëndime në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në rrugën Drenoc…