Këto janë të gjitha vendimet që i mori Qeveria Kurti

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Albin Kurti, ka mbajtur mbledhjen e 10-të…

Qeveria ndan 6.8 milionë euro për barna nga lista esenciale

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendim që të ndajë 6,8 milionë euro…

AstraZeneca gjeneron 275 milionë dollarë shitje nga vaksina Covid

AstraZeneca gjeneroi 275 milionë dollarë të ardhura nga vaksina e saj jofitimprurëse Covid-19 në tremujorin e…

Shëndeti i tiroides, zbuloni ushqimet më të mira që ju duhen patjetër

Gjendra e tiroides ndodhet në pjesën e përparme të qafës dhe prodhon hormone të tiroides të…

Specialja refuzon kërkesën e Thaçit dhe të tjerëve për lirim të përkohshëm

Paneli i Gjykatës së Apelit ka hedhur poshtë apelet në çështjen e ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Hashim…

Haradinaj: Spitali i Prishtinës do të ndërtohet në Kazermën e FSK-së

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka treguar për planin e tij për…

Kosovari që po bën kërdi në “Për’puthen”, pas luftës në emision shihet edhe me Anën

Takimet e zhvilluara në mes Atdheut dhe Anës së parë, gjatë kohës që kjo e fundit…

KEDS po bën me rrjet nëntokësor rrugën Muharrem Fejza në Prishtinë

KEDS ka filluar projektin investiv në rrugën Muharrem Fejza në Prishtinë, ku së shpejti shtyllat dhe…

Mazreku: Ende s’ka marrëveshje me Malin e Zi, jemi në fund të negociatave për nënshkrim

Drejtor i Byrosë Kosovare të Sigurimit (BKS), ka njoftuar se janë në fund të marrëveshjes për…

Andi dhe Melisa konfirmojnë lidhjen!

Prej kohësh Andi dhe Melisa dy ish-konkurrentë në Përputhen përfliteshin për një romancë. Që kur ishin…