Ministria e Shëndetësisë: AstraZeneca u përdor vetëm në fillim, deri tani asnjë efekt anësor serioz nga vaksinat

Ministria e Shëndetësisë ka thënë se deri më sot, nuk është regjistruar asnjë efekt anësor serioz…

320 raste të reja me kancer brenda dy muajve – Onkologjia në përfundim të renovimit

320 raste të reja me kancer janë shënuar gjatë muajit janar dhe shkurt të këtij viti…

Alarmante: 318 raste të reja me kancer vetëm në janar dhe shkurt të këtij viti

Numri i rasteve me sëmundjen e kancerit çdo ditë e më shumë po rritet në Kosovë.…

Ligji për IVF mollë sherri për ligjvënësit e shumicës parlamentar

Ligji për shëndetin riprodhues dhe fertilizimin e asistuar, vazhdon të jetë problematik për deputetët në Kuvendin…

Spitali i Prizrenit bëhet me rezonancë magnetike me vlerë prej 900 mijë euro

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrija Emilija Rexhepi dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, mori…

Dy persona me COVID-19 dhe tre me grip të derrit po trajtohen në Klinikën Infektive

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) janë duke u trajtuar tre pacientë…

Onkologjia në renovim, nga e hëna kimioterapia jepet në Qendrën Kombëtare të Mjekësisë Sportive

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar të premten se për shkak të renovimit…

Këto baranatore janë të hapura sonte në Prishtinë

Komuna e Prishtinës në një postim në llogarinë “Facebook” ka lajmëruar qytetaret e kryeqytetit se cilat…

Barnatoret kujdestare sot në Prishtinë

Gjatë datës 12.11.2023 këto do jenë barnatoret kujdestare në Qytetin e Prishtinës. Këtë e kanë bërë…

Nuk ka më listë të pritjes për terapinë me rrezatim në Klinikën e Onkologjisë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, gjatë vizitës që ka bërë në Klinikën e Onkologjisë, është njoftuar…