Top ngjarjet e vitit 2020 – ballafaqimi me pandeminë, rrëzimi i dy qeverive dhe aktakuzat e para nga Specialja

Viti 2020 ka pasur zhvillime të jashtëzakonshme politike dhe nuk ka qenë aspak i lehtë për…

Hoxhaj viziton babain e Thaçit: Rrnofsh sa malet, Kosova është me ty në këto orë të liga

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, ka vizituar edhe Haxhi Thaçin, babain ish Presidentit të…

Moti për dy ditët e para të vitit 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë parashikimin e motit për datat 1 dhe 2 janar të…

Nga 1 janari fillon aplikimi i rregullt i policave kufitare

Byroja Kosovare e Sigurimit(BKS), njofton se duke filluar nga data 1 janar 2021, do të aplikojë…

Kancelarja Merkel lut gjermanët që ta vazhdojnë betejën ndaj pandemisë

Kancelarja gjermane Angela Merkel, në mesazhin e saj për Vitin e Ri, ka porositur bashkëkombësit e…

KEDS po bën përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

KEDS ka angazhuar dhjetëra ekipe në Rugovë të Pejës për të sanuar prishjet që janë shkaktuar…

Veliu: Do të dalim të parët në zgjedhje – Vjosa Osmani recidive kundër LDK-së, me Albin Kurtin beteja vazhdon

Agim Veliu drejtoi në vitin 2020 Ministrinë e Punëve të Brendshme, ndonëse u ndërruan dy kryeministra.…

Rrëfim nga Pozherani ku u shua një familje, vëllai i dorasit: Vrajset ndodhën brenda dy minutave

Mbrëmë është shuar familja Zuka, katëranëtarëshe, nga fshati Pozheran i Vitisë. Kryefamiljari, Fetahu, 45 vjeç, i…

Hoti uron qytetarët për Vitin e Ri: Megjithëse vit i vështirë, kemi arritur suksese të pakontestueshme

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka uruar të gjithë qytetarët e vendit për një…

Kosova ndihmon Kroacinë me 100 mijë euro

Qeveria  Republikës së Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, për…