Partia Guxo ‘thyen’ heshtjen për gjendjen në veri të Kosovës

Partia në bashkëqeverisje e VV-së, Guxo, ka dalë më në fund me një deklaratë publike në…

Këtë vit nuk organizohet “Sunny Hill” në Kosovë

Këtë vit s’ka “Sunny Hill” në Prishtinë Festivali “Sunny Hill” nuk do të mbahet sivjet në…

Kurti: U befasova nga vendimi i SHBA-së për sanksione, vendim i tepruar dhe i padrejtë

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë për “Politico” gjatë qëndrimit në Bratislavë ka folur për sanksionet…

Përfundon takimi i Listës Serbe me KFOR’in: Po presim për plotësimin e kërkesave tona

Ka përfunduar takimi mes KFOR’it dhe përfaqësuesve të Listës Serbe, që u mbajtë në një objekt…

Sulmohet një veturë e Policisë së Kosovës në Zveçan

olicia e Kosovës ka konfirmuar se një veturë e një njësie policore është sulmuar afër objektit…

KFOR-i: Listës Serbe në Zveçan: Ju na rrezikuat të hënën, nuk e harrojmë atë ditë

Përfaqësuesit e Listës Serbe të cilët janë prezent gjatë terë kohës në protestën që po mbahet…

Vitaminat që çdo grua duhet të marrë çdo ditë

Gratë dhe vajzat duhet të tregojnë kujdes për ushqyesit e nevojshëm në çdo fazë të jetës…

Policia e Kosovës konfirmon sulmin ndaj një veture policore në Zveçan

Policia e Kosovës e ka konfirmuar se të mërkurën në Zveçan është dëmtuar një automjet i…

Abdixhiku: Veriu po sulmohet nga bandat e Kurti po i sulmon aleatët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se Kosova po është nën sulm…

Si të përdorni bajamet për shëndetin e mëlçisë

Mjafton një grusht me bajame dhe nivelet e kolesterolit të mirë që ka lidhje direkte me…