Krasniqi: Kurti po na izolon, Kosova në rend me Rusinë, Bjellorusinë, Moldavinë e Republikën Srpska

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se kryeministri Albin Kurti po e izolon Kosovën nga…

Mitrovica Veriore merr vendim t’i bashkohet Asociacionit të Komunave të Kosovës

Komuna e Mitrovicës Veriore ka marr vendim që t’i bashkohet Asociacionit të Komunave të Kosovës. Këtë…

Këshilli i BE-së: Pasoja negative nëse nuk ka de-përshkallëzim të menjëhershëm në Kosovë

Këshilli i Bashkimit Evropian (Këshilli Evropian) ka dalë sot me disa konkluza për marrëdhëniet e jashtme,…

Komisioni Evropian kërkon dy miliardë euro shtesë për Ballkanin Perëndimor

Komisioni Evropian ka kërkuar para shtesë për rajonin e Ballkanit Perëndimor gjatë rishqyrtimit të kornizës afatmesme…

Horoskopi 30 qershor 2023

Dashi-Dita sot ju gjen pak të lodhur dhe të mërzitur. Do të jetë për shkak se…

Ulni tensionin e lartë me këto tre metoda natyrale dhe shumë efektive

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç…

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira…

SHBA: Shpallja e dy organizatave në veri si terroriste, vendim i pakoordinuar

Departamenti amerikan i Shtetit tha për Radion Evropa e Lirë se Qeveria e Kosovës nuk është…

Hovenier: Jemi të habitur pse nuk ka përgjigje pozitive ndaj kërkesave tona për veriun

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të  Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se nuk është…

Hoteli i parë në rajon që certifikohet për Qëndrueshmëri është në Kosovë

Hoteli i parë në Kosovë dhe rajon që është certifikuar nga organizata ndërkombëtare Travelife për angazhimin…