Me urdhër të Gjykatës Speciale, arrestohet ish-luftëtari i UÇK-së në Tiranë

Është arrestuar me urdhër të Gjykatës Speciale ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Dritan Goxhaj. Bëhet…

“Zhdukja” dhe rikthimi i Bashës, plani i kryedemokratit pas 16 muajve në hije

Lulzim Basha duket se nuk do të humbasë më kohë dhe fill pas rikthimit të tij…

Ndalohen në kufi me Shqipërinë babë e bir nga Kosova, nuk i deklaruan mbi 28 mijë euro

Babë e bir nga Kosova, janë ndalur nga policia kufitare në Muriqan, pasi nuk i kanë…

Hyn në fuqi Rregullorja për qasjen në llogari pagese bazike

Bordi i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës (BQK) më 20 dhjetor 2022 ka miratuar Rregulloren…

40 të vdekur e mbi 7 mijë përsona u lënduan në aksidente trafiku për 6 muaj

Që nga janari e deri në qershor, 40 persona kanë humbur jetën në aksidente trafiku, ndërsa…

Çfarë qëndron pas dorëheqjeve të BDI-së nga Qeveria maqedonase?

Kryeministri maqedonas, Dimitar Kovaçevski, ka kërkuar nga VMRO-DPMNE-ja që të mbështesë ndryshimet kushtetuese, pasi sipas tij,…

Këto fotografi të Luanës do t’iu lënë “pa frymë”

Pas atyre në Itali, Luana Vjollca ka zgjedhur Greqinë si destinacion të radhës për pushime. Moderatorja…

ARBK-ja pezullon certifikatat e pesë bizneseve të tjera

Agjencia për Regjistrimin e Bizneseve (ARBK) ka pezulluar sot certifikatat e pesë bizneseve të cilat dyshohet…

“Demokracia vdes në errësirë”, mediat protestojnë në mbështetje të Klan Kosovës

Protesta është organizuar në shenjë revolte për pezullimin e certifikatës së biznesit të Klan Kosova nga…

Arrihet marrëveshja, Rrahmani largohet nga Ballkani për 600 mijë euro

Albion Rrahmani do ta vazhdojë karrierën në Rumani. Mediumet rumune kanë shkruar të hënën se tashmë…