Xavi konfirmon se ndaj Plzenit do të luajnë disa lojtarë të rinj

Inaki Pena dhe Pablo Torre, do të startojnë për Barcelonën në duelin e fundi të fazës…

Sonte në mesnatë fillon “faza qortuese” për shoferët me targa ilegale

Një ditë para së të fillojë faza qortuse për qytetarët që qarkullojnë në Kosovë me targat…

Qeveria thotë se ka vepruar në mënyrë të përgjegjshme për targat: SHBA dhe BE kanë qenë të njoftuara

Qeveria e Kosovës mori vendim për zbatimin e vendimit për riregjistrimin e makinave me targa ilegale…

Murati: Përveç pagave, punonjësve të sektorit publik iu është dhënë edhe shtesa për tetor

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se në kuadër të pakos për përballje…

Qeveria ua jep pagat dhe 50 euro shtesë mësimdhënësve, nuk ua llogarit muajin shtator

Ndryshe nga muaji i kaluar që mësimdhënësit kanë pasur vonesa për marrjen e pagës, pasi qeveria…

Publikohet forma e fletë-qortimit për targat, Policia: Kemi bërë të gjitha planifikimet

Policia e Kosovës ka publikuar formën e fletëqortimit që do të aplikohet nga zyrtarët policorë në…

Janari do të jetë i nxehtë për Barcelonën, priten katër largime dhe dy afrime në skuadër

Barcelona ishte njëra nga skuadrat më aktive në afatin kalimtar veror në tregun e transferimeve. Katalunasit…

Vaji i ullirit lidhet me vdekshmërinë më të ulët

Në një studim të ri të botuar në revistën “Nutrition Epidemiology”, shkencëtarët kanë gjetur një lidhje…

Rekord i ri i inflacionit në Eurozonë

Inflacioni në Eurozonë ka prekur rekord të ri në tetor, duke arritur në 10.7 për qind,…

Drejtori i BKS-së, viziton Jarinjën e Bërnjakun para fillimit të zbatimit të vendimit të Qeverisë për targat ilegale

Drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimit (BKS), Sami Mazreku së bashku me drejtorë të departamenteve të…