Mbërrijnë në Shqipëri edhe 11.700 vaksina Pfizer

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se në aeroportin e Rinasit kanë mbërritur…

Ridvan Slivova, fotoreporteri i së bukurës, luftës dhe paqes

“Në Shkollën e Mesme, kur unë ulesha në bankat e para të klasës, në njërën nga…

Spanja nuk ka plan të hapë zyre në Prishtinë, s’e ka ndryshuar qëndrimin për njohje

Ministria e Jashtme e Spanjës, në një përgjigjie ekskluzive për klankosova.tv, ka thënë se ky shtet,…

Ministri Faton Peci shembull për të tjerët, bën vet ‘pazarin e mbrëmjes’ (Foto)

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci është parë të hënën në rrugën “Muharrem…

BKT me marrëveshje bashkëpunimi me Pozhegu Brothers

BKT Kosova ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Pozhegu Brothers, me qëllim që t’u ofrojë klientëve lehtësira…

Kosova pret që procesi i dialogut të përfundojë me njohjen e ndërsjellë mes dy vendeve

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu sot pati një takim përmbajtësor me zëvendës-ndihmës sekretarin e…

Kurti takoi Miroslav Lajčák dhe Matthew Palmer

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti priti sot në zyrën e tij Përfaqësuesin Special të…

Aguero i bashkohet Barcelones

Barcelona ka konfirmuar se ka transferuar Sergio Agueron. Sulmuesi argjentinas i është bashkuar klubit katalunas si…

Presidentja Osmani priti në takim guvernatorin Mehmeti

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim guvernatorin e Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës,…

KEDS njofton për vendet që do të mbesin pa rrymë

Kompania e distribuimit të energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se për shkak të punimeve…