Kurti për deklaratën e Blinkenit: E padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka thënë të martën të përditshmes britanike Guardian se, dita…

Nuk tërhiqet Kurti: Kryetarët e katër komunave në veri kanë mbështetjen e plotë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër daljes…

LDK: Nga përplasja me grupet kriminale në veri, Qeveria po përfundon në përplasje me Perëndimin

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) thotë se ka ndjekur me shumë vëmendje dhe shqetësim gjithë ngjarjet…

Tensionet në Veri, ambasadori Hovenier: Anulohet pjesëmarrja e Kosovës në Defender 23, kjo është vetëm pasoja e parë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka deklaruar se anulimi i pjesëmarrjes së Kosovës në stërvitjen…

Borrell: Kosova duhet të pezullojë operacionet policore në veri

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se Kosova duhet të pezullojë operacionet e…

BE: Për dhunën në veri përgjegjëse janë të dyja palët

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka refuzuar që të përgjigjet në pyetjen e gazetarëve se…

Osmani në takim me zyrtarin për siguri të BE-së: Bandat kriminale kanë synim për destabilizim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim zv/seketarin për siguri dhe mbrojtje të BE-së,…

KFOR u kërkon palëve të marrin “përgjegjësinë e plotë” për ngjarjet në veri

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia kërkoi nga Kosova dhe Serbia që të marrin “përgjegjësinë…

Policia e Kosovës: Situata në veri, e qetë

Situata e sigurisë në Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok mëngjesin e së martës është e qetë,…

Protestuesit serbë paralajmërojnë edhe sot protesta në komunat veriore

Protestuesit serbë kanë paralajmëruar të hënën se protesta e tyre do të vazhdojë edhe sot në…