Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka zyrtarizuar kandidaturën e Bedri Hamzës për kryetar…

Infektologu kosovar tregon pse po infektohen të vaksinuarit

Aktualisht në Klinikën Infektive po trajtohen dy qytetarë të prekur me virus, të cilët janë vaksinuar…

Aksidenti në Kroaci, nuk ulë përdorimin e autobusëve

Mërgimtarët edhe pas aksidentit në Kroaci përdorin autobusët, madje pa panik Edhe pas aksidentit që ndodhi…

Kurti i shkruan letër kryeministrit të Kroacisë: Kosova do ta mbajë gjithmonë zemrën dhe derën hapur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër falënderimi homologut kroat, Andrej Plenkoviq, për ndihmën…

KFOR-i i del në ndihmë FSK-së me helikopter për ta shuar zjarrin në Pejë

Forca paqeruajtëse që vepron edhe në Kosovë, KFOR-i, aktualisht është duke mbështetur FSK-në dhe njësitet tjera…

92 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë…

PDK të enjten zgjedh kryesinë e re

Partia Demokratike e Kosovës javën e ardhshme pritet të mbledhë Këshillin Drejtues, prej nga del përbërja…

Plenkoviç: Për qytetarët e Kosovës bëmë çfarë do të bënim për kroatët tanë

Shteti kroat ka reaguar me urgjencën dhe përkushtimin e njëjtë në shpëtimin e jetëve të qytetarëve…

Pritet dorëheqja e Donika Gërvallës, MPJ do t’i besohet Kreshnik Ahmetit të Vetëvendosjes

Kryediplomatja kosovare, njëherit liderja e Listës “Guxo”, Donika Gërvalla – Schwarz, pritet të largohet nga kjo…

IKSHPK, thirrje qytetarëve: Vaksinohuni tash për të mos marrë masa rigoroze në vjeshtë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen, në kohën kur…