Policia jep detaje për marrjen e mbi 2 milionë euro nga thesari i shtetit, një i arrestuar

Mbi 2 milionë euro janë marrë ilegalisht nga thesari shtetëror i Kosovës. Sipas Policisë, lidhur me…

Avullohen 2 milionë euro nga Thesari i Shtetit, Policia bastis Ministrinë e Financave, Prokuroria nis hetimet

Plotë dy milionë euro janë avulluar nga Ministria e Financave. Gazeta Objektiv merr vesh se parat…

Veseli takon drejtueset e Shoqatës së Grave të Dëshmorëve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri veseli ka pritur në takim të mërkurën udhëheqëset…

Asnjë i vdekur gjatë 24 orëve në Kosovë nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit nuk raportohet për ndonjë person të vdekur si pasojë e infektimit…

124 raste të reja me koronavirus

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se sot nga 974 mostrat e marra në 24…

Zemaj me apel për nxënës e prindër: Mungesa e kujdesit, sjellë vendimin për mësim nga shtëpia

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka lutur nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit që të kenë kujdes sa…

Rrugëtimit të “Fast & Furious” po i vije fundi

“Fast and Furious” po i afrohet fundit të rrugës. Sipas raportimeve, filmi “Fast & Furious” do…

Familja e veprimtarit Remzi Hoxha shpall të mbyllur kërkimin e tij

Pas 25 vitesh, kërkimet për eshtrat e veprimtarit, Remzi Hoxha, i cili mbeti i vrarë më…

Rrjeti i Shitësve me Pakicë: Tregtarët po dëmtohen nga mosunifikimi i POS-ave, kostot për transaksion si dhe ato për mirëmbajtjen

Rrjeti i Shitësve me Pakicë ka marr pjesë në forumin virtual me temë “Reduktimi i transaksioneve…

Hoxhaj: Mos t’i besojmë iluzionit se njohja e shtetit të Kosovës është çështje e kryer, mund ta dëmtojmë vendin

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj ka deklaruar se çfarë thotë kryeministri, Avdullah Hoti, dhe kolegët e…