Haradinaj: Është mashtrim, Kurti hoqi taksën, por nuk e vendosi reciprocitetin

Pas heqjes së plotë të taksës nga ana e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar…

Stavileci: Qeveria mashtroi prodhuesit e miellit, ata duhet të përkrahen, e jo të dëmtohen

Drejtori i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci u ka dalë në mbrojtje prodhuesve…

Albulena Haxhiu mohon se ishte infektuar me koronavirus

Doli në punë, pas një mungese disa ditëshe. Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, tha…

Nesër priten reshje borë në Kosovë

Nesër (e mërkurë), do të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe me reshje bore.…

Presidenti Thaçi fillon nesër konsultimet, të parin e pret Kurtin

Zyra e Presidentit ka konfirmuar se ftesat i janë dërguar të gjitha partive parlamentare për konsultim…

Mazreku: Siguroni automjetet për sigurinë tuaj

 Drejtori i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku, ka njoftuar qytetarët se të gjitha kompanitë…

Thaçi: Më gëzoi shumë shërimi i pesë të infektuarve me COVID-19

Presidenti Hashim Thaçi ka përgëzuar stafin mjekësor për punën që po e bëjnë, duke shprehur gëzimin…

Kurti do të shkojë si kryeministër në detyrë në takim te presidenti Thaçit

Pavarësisht se ishte thënë se kryeministri në detyrë dhe kryetari i Vetëvendosjes nuk do të shkonte…

Shërohen edhe pesë pacientë me koronavirus në Kosovë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia, ka njoftuar se pesë persona të cilët…

Kurti: Do ta respektojmë vendimin e Kushtetueses

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se ai dhe Qeveria në detyrë do të respektojnë…