Sunny Hill Festival

Sami Lushtaku e Fadil Nura vizitojnë babain e Hashim Thaçit në natën e Vitit të Ri

Kryetari i komunës së Skenderajt, Fadil Nura, së bashku me Sami Lushtakun, në në natën e…

Si ishte viti 2022 për Kombëtaren e Kosovës?

Viti 2022 për Kombëtaren e Kosovës nisi me trajner të ri. Tekniku francez, Alain Giresse më…

Kurti uron Vitin e Ri, me ministren Rizvanolli dhe punëtorët e KEK-ut

Kryeministri Albin Kurti, ka vizituar punënonjesit e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), pak para ndërrimit të…

Në natën e Vitit të Ri Malisheva përballet me reduktime të rrymës

Malisheva është duke u përballur me reduktime të rrymës në këtë natë festive. Tri orë pa…

Qytetet që pritën Vitin e Ri të parët

Shumë qytete u përshendetën me vitin 2022 deri pasditen e së shtunës. Taipei, kryqyteti i Tajvanit…

Pas heqjes së barrikadave, Osmani e Sveçla vizitojnë Bërnjakun

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se sot ka qëndruar në pikën kufitare…

Adresimi i Presidentes Osmani për Vitin e Ri: Lufta për barazi gjinore duhet të jetë e çdoditshme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë thirrje që të luftohet femicidi, në adresimin e saj…

9 ushqimet për ngritjen e humorit

Kur nuk ndiheni shumë mirë me humorin, ushqimet bëhen shumë tunduese, e sidomos nëse parapëlqëni ëmbëlsirat.…

Heqja e vizave para janarit 2024, presidentja falënderon Çekinë

Republika e Çekisë ka arritur ta bëjë atë që s’kanë mundur as Franca e as Gjermania.…

Lajm i mirë për çmimin e naftës në Kosovë

Në pjesën e dytë të këtij viti në Kosovë ka pasur një rritje të ndjeshme të…