7 ditë pas sulmit në veri, AKB thotë se Kosova humbi kaq milionë euro 

Aleanca Kosovare e Bizneseve ka mbajtur konferencë për medie me temën “7 ditë pas sulmit në…

Vala me probleme: Sot në mëngjes për arsye të vjetërsisë së pajisjeve pati rënie të telefonisë mobile

Përdoruesit e telefonisë moblie “Vala” janë duke u përballur me probleme. Ata nuk po mund të…

KEDS i ‘frynë’ faturat e rrymës, pa filluar sezona dimërore

Shtrenjtimi i çmimeve të përgjithshme në Kosovë ka bërë që kjo të ndijojë edhe te një…

AAK kërkon rritjen e koeficientit në 129 euro, mbledh 40 nënshkrime për seancë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri tha se  për nesër kanë ftuar një tryezë…

Nënshkruhet marrëveshja financiare për forcimin e qeverisjes dixhitale

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati bashkë me Menaxherin e Bankës Botërore për Kosovën…

BQK: Për 7 muaj rreth 754 milionë euro dërgoi diaspora në Kosovë

BQK sipas kalendarit të publikimeve publikoi statistikat për institucionet tjera financiare për muajin gusht 2023; https://bqk-kos.org/statistikat/serite-kohore/). Njëkohësisht…

Shahini: Suhareka me bizneset e veta është bërë pikë referuese e prodhimeve vendore në Kosovë

Kryetari i AKB-ës Agim Shahini me bashkëpunëtor dhe biznese të ndryshme nga Kosova dhe regjioni,po marrin…

Eksporti shënon rënie mbi 20%, e mbulon importin me vetëm 12.9%

Deficiti tregtar është rritur për 3.1% në gusht të këtij viti krahasuar me gushtin e vitit…

Instituti GAP tregon komunat që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Instituti GAP përmes një grafike të publikuar në rrjetin social “Facebook”, ka paraqitur disa të dhëna…

Reuters: Kosova pushtohet nga monedhat 2 euroshe false, por me to mund të paguash

Gjiganti mediatik ”Reuters”, ka shkruar për monedhat false 2 euroshe të cilat po qarkullojnë nëpër Kosovë.…