Sunny Hill Festival

Befason Shpend Ahmeti: Në zgjedhjet e fundit kam votuar për Vetëvendosjen

Ish-kryetari i Prishtinës dhe ish-nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka treguar se në zgjedhjet e…

Sveçla për bastisjen në objektin afër Policisë: U zhvillua aktivitet i dyshimtë me rrezik për sigurinë e vendit

Një operacion policor është zhvilluar sot në një zyre që është ngjitur me hyrjen e stacionit…

Kurti vizitoi MINT-in dhe ARBK-në

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë,…

Policia bastis një objekt në qendër të Prishtinës, u shfrytëzua nga serbët

Policia e ka kontrolluar gjatë ditës së sotme një objekt që gjendet në qendër të Prishtinës.…

40 mijë llogari bankare për serbët në Kosovë – Hekuran Murati jep sqarime për Rregulloren e BQK-së

Ministri i Financave, Hekuran Murati në konferencën për media ka folur për çështjen e rregullores së…

Qeveria mbështet BQK-në: Euroja ka qenë dhe do të jetë e vetmja valutë zyrtare

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka thënë se Rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), e cila hyn…

Kush do ta monitorojë zbatimin e rregullores që ndalon dinarin?

Dogana e Kosovës, Administrata Tatimore, Inspektorati i Tregut… Të gjitha përmenden si përgjegjëse të mundshme për…

Kurti: Vendimi i BQK-së për dinarin, i panegociueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vendimet e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) janë…

Diskutohet plani kombëtar për përfshirjen financiare dhe reduktimi i përdorimit të parave të gatshme

Këshillit Kombëtar i Pagesave në funksion të mbështetjes së reformave në fushën e pagesave përmes zgjerimit…

“Qysh me shty, çka me shty” Ismaili: Ne vendosim rregulla dhe ato duhet zbatuar

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Ahmet Ismaili, tha se vendimi që e përjashton dinarin…