A duhet të mbahen dasmat dhe të hapen pishinat? – Flet mikrobiologu Lul Raka

Mikrobiologu Lul Raka është i bindur se nuk do të duhej të lejohej mbajtja e dasmave…

BQK licencon rrjetin e pagesave elektronike Paysera, e para në Kosovë

Rrjeti elektronik i pagesave Paysera ka njoftuar se po zgjerohet duke u shtrirë edhe në Kosovë.…

508 raste aktive me koronavirus në Prishtinë

Në Komunën e Prishtinës sot janë konfirmuar edhe 40 raste të reja me koronavirus.  34 mostra…

Cakaj akuzon Vetëvendosjen: Ka pasë agjendë për thellim të hendekut në mes të Kosovës dhe Shqipërisë

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, duke folur për akuzat që i janë…

Në këto komuna janë paraqitur 79 rastet e reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend njoftoi se sot janë testuar gjithsej 210 mostra të…

Arrin në 51 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

Ka arritur në 51 numri i viktimave nga Covid-19 në vend. Ani se gjatë ditës QKUK…

Hoti kërkon nga Osmani trajtimin me prioritet të buxhetit dhe ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka kërkuar nga kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani që…

Prishtina edhe sonte prin me numrin më të madh të rasteve me koronavirus

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 210 mostra…

79 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 79…

Sindikatat paralajmërojnë masa pas shfuqizimit të Ligjit për Paga

Dy nga sindikatat më të mëdha në Kosovë, ajo e Arsimit dhe ajo e Shëndetësisë, kanë…