Sunny Hill Festival

Lehtësimi i masave antiCOVID, ja çfarë u shfuqizua e çfarë mbeti në fuqi

Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendim për masa lehtësuese sa…

Lehtësohen masat anti-COVID në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka vendosur në mbledhjen e së shtunës që t’i lehtësojë masat ekzistuese anti-COVID.…

Mbledhja e Qeverisë së Kosovës, të gjitha vendimet që u morën sot

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, e shtunë, ka marrë disa vendime, siç është…

21 raste të reja me COVID-19

Nga 769 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19, njoftoi Ministria e Shëndetësisë të…

Zelensky: Rusia po përpiqet të zbrazë Donbasin nga njerëzit

Rusia po përpiqet të “zbrazë” Donbasin nga njerëzit dhe bisedimet e paqes janë në rrezik të…

Horoskopi 30 prill 2022

Dashi Sot ndodh eklipsi i 1 diellor i vitit 2022. Sot jeni në një fazë ku…

Mbi 400 kërkesa të AKI-së për përgjimin e personave të dyshimtë

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë (AKI) ka kërkuar mbi 400 leje për të përgjuar persona të…

Zelensky kujton fillimin e luftës: Duheshin vendime të shpejta për të më mbrojtur

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenksy, ka zbuluar se i është dashur të marrë “vendime të shpejta”…

Javën e ardhshme nis shqyrtimi i aplikimeve për 100 euro nga sektori privat

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se javën e ardhshme pritet të formohet…

29 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit nga 619 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19 dhe…