Sunny Hill Festival

Limaj: Me marrëveshjen e dëmshme të Kurtit, Serbia bëhet hisedare në Kosovë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka folur për Marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë. Limaj ka…

Bien çmimet e derivateve në Kosovë, rikthehen në nivelin e para tri viteve

Çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës kanë rënë në nivelin e njëjtë sikurse para tri…

Të pjekur apo të freskët? Mësoni si duhen konsumuar arrorët për një shëndet të mirë

Arrorët, pra arrat, bajamet, lajthitë etj,  janë një ushqim i shpejtë dhe i shijshëm për shumë…

Këto janë lagjet që pritet të futen në sistem të ngrohtores, Osmani tregon për shtrirjen e rrjetit të Termokosit në Prishtinë

Kryeshefi ekzekutiv i Termokosit, Fisnik Osmani në një intervistë për Telegrafin ka folur për vazhdimin e…

Djegia e veturave në veri, Haradinaj: Vuçiq të heq dorë nga destruktiviteti, BE dhe SHBA ta mbrojnë marrëveshjen e Ohrit

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar sot pasi brenda dy dite…

BE-ja dënon djegien e veturave me targa RKS në veri

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar djegien e veturave me targa…

Digjen edhe tri vetura me targa RKS në veri

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në orët e para të së premtes janë…

KEDS ndërton linjën e re mbi 60 km në Gjakovë, përfitojnë rreth 10 mijë qytetarë

Dalja e Cermjanit që derivon nga qendra e qytetit të Gjakovës e shkon në drejtim të…

Horoskopi 31 mars 2023

Dashi Mund t’i lini mënjanë shqetësimet tuaja shëndetësore sot pasi ata që ju rrethojnë do t’ju…

​Mobilizimi që ndodhi para 24 vjetësh

Ushtria Çlirimtare e Kosovës (UÇK), pikërisht më 31 mars 1999, vendosi për një mobilizim të përgjithshëm…