Në vitin 2022 Kosova eksportoi dyfish më shumë mallra në SHBA sesa importoi – top 10 produktet

Ekonomia e Kosovës ka një nivel të ulët të prodhimit dhe konkurrueshmërisë, çka e bën atë…

Gjysma e investimeve buxhetore 2023 në Kosovë, për komunat e udhëhequra nga Vetëvendosje

Ndarja e investimeve kapitale në buxhetin e vitit 2023 nëKosovë tregoi se mbi gjysma e tyre i është shpërndarjë tri komunave…

Rita Ora me një paraqitje plot stil në Aeroportin e New Yorkut

Rita Ora u fotografua duke shëtitur nëpër Aeroportin “John F. Kennedy” në New York City të…

PD kërkon shkarkimin e kryeparlamentares Lindita Nikolla

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike (PD), ka dorëzuar zyrtarisht në Kuvendin e Shqipërisë, shkresën të shoqëruar…

Gërxhaliu: Prokuroria të hetojë panelin e zgjedhjes së Guvernatorit të BQK-së

Eksperti i ekonomisë, Safet Gërxhaliu ka kërkuar nga Prokuroria  e Kosovës, të fillojë menjëherë hetimet ndaj…

Osmani do ta dërgojë një përfaqësues në takimin për Asociacionin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do ta dërgojë një përfaqësues të kabinetit të saj në takimin…

Në veri të vendit sulmohet me armë zjarri një automjet zyrtar i Policisë së Kosovës

Policia e Kosovës njofton se sot nga person/a të dyshuar është shtënë me armë zjarri në…

Përse është i domosdoshëm konsumi i proteinave në mëngjes?

Trupit i duhet më shumë kohë për të zbërthyer proteinat dhe prandaj një mëngjes i pasur…

“Pse më rrije sipër kokës”, Luizi i shpjegon Kiarës: Ke parë ëndërr, s’kam ardhur

Pasi u zgjua nga gjumi, Kiara shkoi në oborr dhe u bashkua me grupin e ‘mëngjesit’…

Kurti: Nuk jam ftuar në takimin e Ambasadës Amerikane për asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk është ftuar në një takim që do ta…