SHBA-ja dëbon 12 diplomatë të misionit rus në OKB për shkaqe sigurie

SHBA-ja ka dëbuar 12 diplomatë rusë të misionit rus në Kombet e Bashkuara për shkaqe të sigurisë nacionale,…

Iliri tregon kur e kuptoi se Beniada do të ishte në finale të Big Brother

“Një konkurrente shumë origjinale, popullore”, ky ishte komenti fituesi të “Big Brother VIP” Ilir Shaqiri për…

Rusia suspendohet nga të gjitha garat e futbollit

Të gjitha klubet dhe përfaqësueset e Rusisë në futboll janë suspenduar nga garat e FIFA-s dhe…

Google Maps ngatërron rusët në Ukrainë

Edhe Google Maps tashmë është në krah të Ukrainës. Google ka çaktivizuar përkohësisht disa mjete Google…

‘Paniku’ për miell

Hamdi Jupolli, 62-vjeçar nga Prishtina, të dielën, më 27 shkurt, siguroi 100 kilogramë miell në një…

Vendosja e stikersave nis nga 15 marsi

Ashtu edhe siç është paralajmëruar kohë më parë nga 15 marsi i këtij viti do të…

Zelensky nënshkruan kërkesën që Ukraina të anëtarësohet në BE

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, sapo ka nënshkruar aplikimin e Ukrainës për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Parlamenti…

Përfundon takimi Ukrainë – Rusi, paralajmërohet raund i ri i bisedimeve

Një këshilltar nga zyra e presidentit ukrainas, Mikhail Podoljak, deklaroi se negociatat mes Rusisë dhe Ukrainës…

500 mijë ukrainas largohen nga lufta, sfidohen nga temperaturat minus

Qindra mijëra njerëz po ikin nga Ukraina drejt Polonisë, Rumanisë dhe Sllovakisë, edhe pse temperaturat po…

BE pret nga Serbia që të mbështesë sanksionet ndaj Rusisë

Bashkimi Evropian (BE), ka ripërsëritur thirrjen ndaj të gjitha shteteve kandidate, përfshirë edhe Serbinë, që të…