Prokurori i rastit: I dyshuari është denoncuar disa herë për dhunë në familje, u shkrepën tre plumba

Prokurori i rastit, Ilaz Beqiri, ka thënë se për të dyshuarin për vrasjen e shtatzënës, ka…

Osmani: Sonte vajton një Kosovë e tërë për gruan që s’arriti të bëhet nënë

Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar me një postim emocional në lidhje me vrasjen e gruas shtatzënë…

Mbi 4 orë nga vrasja e gruas shtatzënë, i dyshuari ende nuk është arrestuar

Ende nuk është arrestuar i dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë para oborrit të Gjinekologjisë në…

Reagon Kurti: Atje ku lindin gratë, u shua një jetë që po sillte një tjetër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas vrasjes së rëndë para QKUK-së. Kurti në Facebook…

Vrasja te Gjinekologjia: Fjalët e fundit që gruaja shtatzëne ia tha dorasit para se ta qëllonte

Sot në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, gjegjësisht para Klinikës së Gjinekologjisë, rreth orës…

QKUK konfirmon vrasjen e 35-vjeçares brenda oborrit të saj

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar se mbrëmjen e së mërkurës, rreth orës…

Ky është burri që dyshohet që e vrau gruan shtatzënë në QKUK (Foto)

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur sonte në QKUK, ku një person dyshohet se ka vrarë…

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua me armë zjarri

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i…

Vende për 400 mijë punëtorë të kualifikuar, Gjermania lehtëson rregullat e punës

Qeveria gjermane njoftoi sot se planifikon të lehtësojë rregullat ligjore për hyrjen e emigrantëve që vijnë…

Ekzekutohen shtesat prej 100 eurosh për studentët

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se 50,778 studentë sot pranojnë mbështetjen e njëhershme prej…