Klinaku thotë se po provokohet me mesazhe që thirren në emër të Speciales

Sekretari Organizativ i OVL-së së UÇK-së Faton Klinaku po thotë se po provokohet vazhdimisht me mesazhe…

Pas lirimit të masave nuk pati inspektim nga institucionet përgjegjëse

Infektologu Lul Raka ka thënë se numri i madh i rasteve me COVID-19 erdhi pasi masat…

Raka tregon gabimet nga lirimi i masave ndaj koronavirusi

Infektologu Lul Raka ka thënë se numri i madh i rasteve me COVID-19 erdhi pasi masat…

Konjufca: Qeveria rrëzohet me demonstrata ose me vota përmes mocionit

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca thotë se PDK nuk e rrëzon qeverinë për…

Lushtaku: Hyjmë në Qeveri nëse e marrim kryeministrin ose presidentin

Kryetari i Degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka folur për çështje politike, me theks…

Behrami në mesin e 11 lojtarëve te Genoa që rezultoi pozitiv me COVID-19

Valon Behrami ka rezultuar pozitiv me COVID-19 ka konfirmuar Genoa. Klubi italian ka bërë të ditur…

Paralajmërohen rregulla të reja për debatin e ardhshëm Biden-Trump

Grupi i cili menaxhon debatin elektoral të kandidatëve për president të Amerikës, ka thënë të mërkurën…

Konjufca: Specialja u votua pas një presioni të hatashëm të Thaçit

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca ka thënë se gjithçka që po ndodhë në…

Kosova pjesë e aksionit të INTERPOL-it ku u arrestuan 166 persona për krim të organizuar

Kosova është pjesë e shteteve pjesëmarrëse në një aksion të kryer nga INTERPOL-i dhe Europoli ku…

Hoxhaj i PDK-së: Qeveria Hoti ka filluar lodhët, po vazhdon lodhët dhe 100 ditëshi i saj është i lodhët

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në emisionin…