Lopez dhe Affleck festojnë ditëlindjen e 52 vjeçares në Detin Mesdhe

Këngëtarja e njohur, Jennifer Lopez dhe aktori Ben Affleck dukeshin më të lumtur se kurrë të…

Në rajonin e Prishtinës, Policia ka konfiskuar 10 patentë shoferë

Policia e Rajonit të Prishtinës respektivisht, njësiti  rajonal i trafikut rrugor, krahas planeve të tjera  operative…

Mehaj nga malet e Rugovës: U realizua me sukses operacioni për shuarjen e zjarreve

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se në bashkëpunim të të gjitha njësiteve përkatëse është…

Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka zyrtarizuar kandidaturën e Bedri Hamzës për kryetar…

Infektologu kosovar tregon pse po infektohen të vaksinuarit

Aktualisht në Klinikën Infektive po trajtohen dy qytetarë të prekur me virus, të cilët janë vaksinuar…

Aksidenti në Kroaci, nuk ulë përdorimin e autobusëve

Mërgimtarët edhe pas aksidentit në Kroaci përdorin autobusët, madje pa panik Edhe pas aksidentit që ndodhi…

Zjarret shkatërrimtare në Turqi, shkon në 6 numri i viktimave

Autoritetet turke kanë gjetur trupat e dy personave të tjerë gjatë operacioneve të shuarjes së zjarreve…

Kurti i shkruan letër kryeministrit të Kroacisë: Kosova do ta mbajë gjithmonë zemrën dhe derën hapur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër falënderimi homologut kroat, Andrej Plenkoviq, për ndihmën…

Arbër Zeneli i këput sërish ligamentet, do të operohet

Reims njofton se Arbër Zeneli ka këputur ligamentet e gjurit në ndeshjen përgatitëse të parasezonit ndaj…

81 raste të reja me COVID19 në Maqedoni

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 81 raste të reja me…