Sunny Hill Festival

Polici i Kosovës dyshohet se vrau veten para stacionit policor

Një zyrtar policor dyshohet se ka kryer vetëvrasje sonte para stacionit policor në Ranillug. Burime të…

Prezantohet plani i PDK-së për Rimëkëmbje: Do t’i japim fund izolimit dhe do të forcojmë lidhjet me SHBA-në dhe Gjermaninë

Kryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj së bashku me kandidatin për deputet, Memli…

Haradinaj: Na duhet përvoja e UÇK-së për ta ndërtuar dhe forcuar Ushtrinë e Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, sot ka zhvilluar disa takime në qytetet…

A do ta ndihmojë Amerika, Kosovën me vaksinat antikovid? – tregon ambasadori Kosnett

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur rreth situatës së…

Hoxhaj takon veteranët në Klinë: Osmani e Kurti u ndalën nga 15 fëmijë në veri

Kryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj ka qëndruar sot në Klinë, ku ka…

Familja e Shkëlzen Kasumit që vdiq në Francë: Po keqpërdoret emri i tij për të përfituar financiarisht

Në spitalin e Strasbourg-ut në Francë, të martën ka ndërruar jetë Shkëlzen Kasumi nga Vushtrria. 23-vjeçari…

Muriqi shënon gol në fitoren e Lazios

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka shënuar gol për të ndihmuar fitoren 3:1 të Lazios në udhëtim…

Pas Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, në veri del edhe Daut Haradinaj

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka qëndruar sot në veri të Mitrovicës. Kjo…

Nesër tërhiqet shorti për renditjen e partive politike në zgjedhjet e 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se nesër do të organizojë tërheqjen e shortit për…

6 veta humbin jetën nga COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend njofton se gjatë 24 orëve të fundit gjashtë pacientë…