273 milionë dollarë në mbeturina, hodhi gabimisht Hard Diskun me 7500 Bitcoins

Një britanik që aksidentalisht kishte hedhur në plehra një hard disk që mbante bitcoin-s, i ka…

Kura e saktë me çaj mali kundër kollës, ftohjeve dhe viruseve

Të ngroh organizmin dhe shpirtin por mbi të gjitha efektet e tij janë fantastike për të…

Njihuni me 5 ushqimet e duhura kundër tensionit të ulët

Tensioni i ulët i gjakut është një sëmundje shqetësuese por që merr një vëmendje të pamjaftueshme…

Dita ndërkombëtare e picës, ushqimi më i njohur dhe i dashur në botë

Origjina e saj është e hershme, madje shumë, por ajo nuk e tregon aspak moshën shekullore. …

Vetëvendosje tregon numrin e aplikimeve nga diaspora për zgjedhjet e 14 shkurtit

Më 13 janar ka nisur afati për aplikimin e diasporës për regjistrim në votim. E deri…

Horoskopi 18 janar 2021

Dashi Do të jetë një ditë e mbushur me stres dhe ankth në të gjithë sektorët…

Xhavit Haliti flet për takimin me Adem Jasharin në Tiranë

Nënkryetari i PDK-së dhe njëri nga personat kryesor në themelimin e UÇK-së, Xhavit Haliti, ka folur…

Athletic Bilbao mposht Barcelonën, fiton Superkupën e Spanjës

Atheletic Bilbao ka bërë të ‘çmendurinë’ në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Barcelonës. Bilbao ishte…

IKD-ja publikon disa emra të kandidatëve për deputetë të Nismës me aktakuza e dënime

Ekipi i monitoruesve dhe hulumtuesve të Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD) ka hulumtuar integritetin e…

Ozili arrin në Stamboll

Mesut Ozil ka arritur në Turqi, për të finalizuar marrëveshjen me skuadrën Fenerbahçe. Klubi i Arsenalit,…