Mësimëdhënsit kanë votuar pro pezullimit të grevës

Shumica e anëtarësisë së SBASHK-ut ka votuar pro pezullimit të grevës në arsim. Nesër pritet të…

Berisha: Dyshohet se Rexhepi është ekzekutuar në mënyrë tinzare nga më shumë se një person

Besnik Berisha, avokati i të zhdukurit Bedri Rexhepi, ka thënë se dyshojnë që ky i fundit është…

Flori Beqiraj është personi që sulmoi seksualisht Mrika Nikçin në Pejë

Flori Beqiraj dyshohet se është personi që e ka sulmuar seksualisht alpinisten Mrika Nikçin në qendër…

Futbollistja më e bukur në botë Ana Maria Marković shpreh admirimin për CR7

Ylli i klubit zviceran të futbollit “Grasshopper” Ana Maria Marković ka pranuar së fundmi se është…

Mrika Nikçi publikon videon e sulmit seksual ndaj saj

Alpinistja Mrika Nikçi e ka publikuar videon që shfaq momentin kur ajo sulmohet seksualisht nga një…

S’ka paga për grevistët

Qeveria e Kosovës ka miratuar të premten pakon për përballje me inflacionin, të prezantuar javë më…

Pa rrymë deri në 7 orë, del orari i reduktimeve për nesër

KEDS ka bërë publik orarin e reduktimeve për datën 1 tetor 2022 01 tetor 2022 Prishtinë…

Sindikata e Punëtorëve Shëndetësorë të QKUK-së proteston më 6 tetor

Sindikata e Punëtorëve Shëndetësorë të QKUK-s ka njoftuar se do të mbajë protestë më 6 tetor…

Kafeja zvogëlon rrezikun e problemeve me zemër dhe vdekjes së hershme

Pirja e dy deri në tre filxhanë në ditë të shumicës së llojeve të kafesë mund…

Putin: Rusia i ka katër rajone të reja

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka thënë të premten popullit se Rusia i ka tashmë katër…