SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Koordinatori për komunikime strategjike në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Kirby, shprehu shqetësimin e…

Kushtetuesja rrëzon ankesën për Kryeprokurorin, hapet rruga për dekretimin e Blerim Iusfajt

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendimin në lidhje me ankesën e Shqipdon Fazliut, duke shtuar se kjo…

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, synon t’i kalojë legjendat e klubit

Vedat Muriqi dalë ngadalë po hyn në histori të Mallorcas. Futbollisti kosovar është duke shkëlqyer në…

Përfitimet e fiqve të njomur në ujë për shëndetin tuaj

Fiqtë janë përdorur prej kohësh për të trajtuar sëmundjet që prekin sistemin endokrin, respirator, imunitar, tretës…

Kurti: Moska ndoshta qëndron pas sulmit terrorist në veri të Kosovës

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Moska ndoshta fshihet pas sulmit terrorist në veri të Kosovës.…

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë ‘luftëtar lirie’ por për një Pablo Escobar të rajonit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se sulmi terrorist me të cilin është…

Millan Radoiçiq merr përgjegjësinë për sulmet në Banjskë

Millan Radoiçiq e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator…

“Genug”, balada më e re e këngëtares Donna Dafi

Artistja Donna Dafi, në baladën e saj më të re “Genug”, që në shqip do të…

Policia po e heton plagosjen në “Dardani”, i dyshuari në arrati

Policia e Kosovës e ka rrethuar vendin ka mbetur një person plagosur pas një shkëmbimi me…

Horoskopi 29 Shtator 2023

Dashi-Mos u zhyt me kokë në punë ditën e sotme. Pastrimi dhe rregullimi me siguri mund…