Abdixhiku premton rritje enorme pagave: Koeficienti do të jetë 150 euro

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, u zotua në Pressing në T7 se nëse do të bëhet…

Mbyllen gjashtë njësi të Bankës Postare Kursimor në veri

Pas raportimeve të institucioneve monitoruese financiare, Policia e Kosovës të hënën ka ndërmarrë aksion për mbylljen…

8.5 milionë euro për sektorin e bletarisë

Mbështetja e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural për sektorin e bletarisë përmes subvencioneve dhe…

Tahiri: 30 maji është data e fundit për shpërndarjen e Kuvendi

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri ka bërë thirrje që…

Kusari-Lila: Nuk kemi kërkesë zyrtare për shpërbërjen e Kuvendit

Shefja e Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila ka deklaruar se aktualisht nuk ka ndonjë kërkesë…

Kurti dhe ministri Vitia përuruan Klinikën e renovuar të Onkologjisë 

Sot u përuruan renovimet në Klinikën e Onkologjisë të cilat arritën vlerën e investimeve rreth 600…

Qeveria e miraton marrëveshjen me Danimarkën – burgu i Gjilanit do të përdoret për të burgosurit daneze

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Traktatit ndërmjet Kosovës dhe Danimarkës. Ky traktat…

Rikthehet Winamp

“Playeri” i njohur po bëhet me version të ri, kurse në krijimin e tij janë duke…

Mbyllet rruga Prishtinë-Gjilan, shkak rrëshqitja e dheut

Reshjet e fundit kanë shkaktuar telashe në komuna të ndryshme të Kosovës. Zëvendësministri i Ministrisë së…

Rastet shëndetësore kur nuk duhet të hani spinaq

Spinaqi konsiderohet si një bimë e shkëlqyer për shëndetin e organizmit. Megjithatë, studimet kanë zbuluar se…