Policia fillon inspektimet pas orës policore (Foto)

Që nga dita e hënë në Kosovë ka nisur të aplikohet ora policore për shkak të…

Adriana nga pushimet me Keith: I uroj çdo femre në botë një burrë që trajton gruan si ai

Aktorja e njohur dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës nga VV, Adriana Matoshi duket se është…

161 tëvdekur nga koronavirusi për vetëm një javë në Kosovë

Gjendja me COVID-19 është përkeqësuar ditëve të fundit në Kosovë. Vetëm për një javë, nga e…

Enca thumbon Loredanën duke gënjyer edhe ajo kinse po i kalon pushimet në Mykonos e jo në Shqipëri

Reperja e njohur shqiptare, Loredana Zefi, së fundmi është duke shijuar disa ditë të mira pushimi…

Gjykata ia vazhdon edhe për 2 muaj paraburgimin shoferit të autobusit ku u mbytën 10 kosovarë në Kroaci

Avokati i shoferit kosovar i cili shkaktoi aksidentin me autobus në Kroaci, ku humbën jetën 10…

Një grua shtatzënë në mesin e viktimave nga COVID-19

Agreta Gecaj – Gashi, drejtoreshë e bordit të SHSKUK-së, ka thënë që në mesin e viktimave…

Në Kosovë arrin grupi tretë i afganëve

Grupi i tretë i qytetarëve afganë, arriti në Kosovë më 31 gusht. Aeroplani i forcave amerikane…

Ky është rregulli i ri për ata që udhëtojnë nga Kosova në Zvicër

Rikthimi i karantinës për udhëtarët që hyjnë në Zvicër nga jashtë vendit po diskutohet në qeverinë…

Vitia: Deri në fund të javës nga Gjermania pritet të arrijnë edhe 150 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka bërë të ditur se ka…

Policët civil në aksion për zbatimin e masave anti-Covid

Numri i madh i rasteve me Coronavirus ka bërë që policia civile të vihet në aksion.…