Hoti pas ekzekutimit të mjeteve shtesë për stafin shëndetësor: Shumë i lumtur që po ju dalim krah heronjëve tanë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, po ndjehet me i relaksuar meqë sipas tij po iu dalin…

Trejsi Sejdini “tradhtohet” nga pasqyra, një mashkull në dhomë me të

Ish-Miss Shqipëria, Trejsi Sejdini njihet për fotot e saj provokuese. Bukuroshja nga Elbasani ka thënë shpesh…

Limaj: Pa Thaçin, Krasniqin, Veselin, Selimin e të tjerët nuk do të kishte UÇK

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në emisionin “Debat” në RTK ka folur për procesin e…

Pretendojnë se telefonat e tyre janë rezistentë ndaj ujit: Apple gjobitet me 10 milionë euro

Komisioni Italian i Antimonopolit gjobiti dy kompani, Apple International dhe Apple Italia, me 10 milionë euro…

Pas zgjedhjeve në Podujevë, zgjerim i koalicionit qeverisës ose zgjedhje të reja parlamentare

Humbja e pozitës së kryetarit të Komunës së Podujevës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka shtuar…

Mustafa: Disa njerëz të LDK-së i janë gëzuar fitores së Vetëvendosjes

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, po thotë se janë gabim ata që mendojnë se mund ta…

A e dëmton testi për COVID-19 trurin?

A mund të infektoheni përmes një serie testi me koronavirus? A do të dëmtojë trurin tuaj…

Ekzekutohen pagesat shtesë në tre nivelet e kujdesit shëndetësor

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, është shprehur mirënjohës ndaj stafit mjekësor për punën në këtë kohë…

Shqipëri, 12 viktima dhe 557 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1 mijë…

Trafiku urban bëhet falas për një muaj në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmet,i ka bërë të ditur se qarkullimi me autobusët e…