NASA dështon? Grimcat e vlefshme të asteroidit Bennu rrjedhin në hapësirë nga sonda OSIRIS-REx

Studiuesit në kontrollin tokësor të NASA-s tani po përpiqen shumë që të ruajnë mostrën e çmuar…

A mund të sfidohet Google?

Një rast mosbesimi i Qeverisë amerikane kundër gjigantit të kërkimeve në internet Google duket i fortë,…

Konkurrenca “nuk fal”, shfrytëzojnë mungesën e mbushësit te iPhone 12 për të “goditur” Apple

Siç e dimë tashmë, Apple nuk do të dërgojë mbushësin dhe kufjet me iPhone 12, por…

Krahasimi i iPhone 12 vs 11 vs iPhone XR: Cili është ndryshimi mes tyre?

Apple njoftoi serinë iPhone 12 në një ngjarje që u mbajt dje, me katër modele për…

Zbulohet jetëgjatësia e baterisë së iPhone 12: Ja se si krahasohen me të gjithë iPhone-t e mëparshëm

Familja e re e Apple iPhone 12 është zyrtare, duke shënuar disa azhurnime të rëndësishme në…

Një dizajn i ri dhe i veçantë, një çip i fuqishëm dhe rrjet 5G – ky është iPhone 12 Pro

Një dizajn i ri i veçantë, një çip i fuqishëm dhe 5G. Ky është iPhone 12…

Prezantohet iPhone 12 5G: Pesë ngjyra, kamera të ndryshme dhe risi të tjera

Kompania amerikane Apple ka prezantuar sot në Kaliforni modelin e ri të iPhone 12.  Sipas zyrtarëve…

Thashethemet e minutës së fundit për iPhone 12: Zoom më i mirë dhe më shumë jetëgjatësi të baterisë

Me ngjarjen e Apple që është vetëm një ditë larg, ju do të mendoni se ne…

Imazhi i ri mahnitës i iPhone 12 zbulon aksesorin e ri të Apple

Me lansimin e iPhone 12 tani vetëm disa ditë larg, është koha të ngazëllehemi vërtet për…

Të gjitha detajet e modeleve të reja iPhone 12

Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13…