Nëntë të mirat shëndetësore që sjell konsumimi i drithërave

Drithërat janë bërë një ndër ushqimet më të kërkuara, pasi që dietologët po i konsiderojnë ato…

Hovenier: S’po e mbrojmë dinarin, jemi të shqetësuar për ndikimin e Rregullores së BQK tek minoritetet

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier, në një bashkëbisedim me gazetarë, ka folur…

Policia e Kosovës, siguria më e madhe e investitorëve vendorë dhe të huaj

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi mes Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB), për…

Nisin kontrollet për punëtorët e padeklaruar

Zëvendësministrat e Ministrisë së Financave (MF), Avni Zogiani dhe Agon Dobruna, drejtori i Përgjithshëm i Administratës…

E sqarojnë nga Presidenca: Osmani s’merr pjesë në samitin e sotëm në Tiranë, aty janë të ftuara qeveritë

Bekim Kupina, këshilltar për media i presidentes Vjosa Osmani ka sqaruar se nuk është paraparë pjesëmarrja…

Horoskopi 29 shkurt 2024

Dashi Në dashuri, Venusi favorizon bashkëfajësinë me partnerin, duke konsoliduar marrëdhënien. Nëse jeni beqarë, do të shfaqni…

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme për shëndetësinë

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme. Në rend dite është shqyrtimi i Propozim-rezolutës për…

Kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë në Samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë

Liderët e rajonit mblidhen sot në Tiranë për samitin BE-Ballkani Perëndimor me fokus integrimin e Ballkanit…

Moti sot me vranësira

Për të enjten në Kosovë parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me…

Zogaj: Prishtina s’do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme – po punojmë që ta kemi sërish shumicën 

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë se kryeqyteti nuk do të shkojë në zgjedhje të…