Kurti vizitoi Lulzim Hetemin në shtepinë e tij

Kryeministri Albin Kurti, ka vizituar Kryetarin e Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemit dhe familjen e tij.…

Dialogu – çka ndodhi më 2023 dhe çka presin ndërkombëtarët nga Kosova e Serbia më 2024

Kosova – e cila ka shpallur pavarësinë në vitin 2008 – dhe Serbia – që vazhdon…

Asani thotë se nga të gjitha golat ato për Kombëtaren Shqiptare i ka më për zemre

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Jasir Asani tha se nga të gjithë golat që ka shënuar një…

Aksident në rrugën Prishtinë-Gjilan

Një aksident ka ndodhur në fshatin Llabjan, në magjistralen Prishtinë-Gjilan. Në fotot publikuara shihet se një…

Osmani e Vitia vizitojnë QKUK-në, njoftohen për përgatitjet e stafit për Vitin e Ri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, kanë vizituar Qendrën…

Nga nesër pa viza, krejt çfarë duhet të dini para udhëtimit në shtetet e zonës Shengen

Qytetarët e Kosovës, nga 1 janari i vitit 2024, do të mund të udhëtojnë pa viza…

2023-ta e Kosovës në statistika

Rritje e ulje pagash. Rritje e çmimeve. Rritje e pranisë së NATO-s në Kosovë. Rritje e…

Dita e fundit pa viza, nesër kryeministri në konferencë për media

Kjo është dita e fundit e vitit 2023, e njëkohësisht e fundit pa viza për qytetarët…

Sot dy ndeshje interesante luhen në Premierligë

Edhe pse është nata e fundit e vitit të ri, në Premierligë nuk do të ketë…

Horoskopi 31 dhjetor 2023

DASHI Lajme të mira që vijnë në lidhje me punën. Sidomos në Vitin e Ri mund…